Zpět v menuzpět na:
Příběhy členů sdružení

Saša Burdová
Jaké uznáváme hodnoty? Co nás vedlo ke křesťanské sociální práci pro Žebřík, z.s.? Jak pomoc lidem v nouzi mění zaše životy?

Saša - Oleksandra Burdová

Pocházím z města Rivne na západní Ukrajině, kde jsem strávila 20 let svého života. Svůj rodný kraj mám moc ráda.

V roce 2000 se mne Bůh zvláštním způsobem dotknul. Uvědomila jsem si, že nežiji tak, jak On chce. Začala jsem navštěvovat klub mládeže v církvi, kde se mi velice líbilo. Cítila jsem tam přijetí a lásku. Po nějaké době jsem si uvědomila, že chci, aby celý můj život byl plný Boha, jeho naděje a lásky. V roce 2001 jsem přijala křest a stala jsem se členkou baptistické církve. Od té doby se věnuji práci s mládeží a dětmi.

Po ukončení jazykové střední školy (angličtina, němčina), jsem v roce 2005 přijela na necelý rok pracovat do České republiky. Práce skončila, já se vrátila zpátky na Ukrajinu, ale moje srdce zůstalo tady. Možná vás napadá otázka proč. Dám vám jednoduchou odpověď: žije tady ten nejlepší a nejkrásnější muž na světě , kterého Bůh přivedl do mého života. S Jirkou jsme měli svatbu na začátku léta 2007.

Po dobu necelého roku jsem tedy měla možnost na vlastní kůži zakusit, jak se žije Ukrajincům, kteří do ČR přijeli za prací. A to se také stalo důvodem, proč chci svůj čas věnovat práci v Centru podpory cizinců.

O.B.

MOZAIKA - MULTIKULTURNÍ CENTRUMMultikulturní centrum plné zábavy a zajímavých věcíPestrá nabídka nejrůznějších aktivit pro děti i dospělé.

Švýcarské fondy a Nadace Partnerství       Olomoucký kraj        Norské fondy a Nadace Partnerství

Ministerstvo práce a sociálních věcí           Ministerstvo vnitra                   Město Prostějov                  Apoštolská církev, sbor Prostějov                 Apoštolská církev, sbor Prostějov                 Slovo Života                  Dobrovolnické centrum Olomouc                

Napište nám na: zebrik(zavináč)zebrik-os.cz / Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 px.