Zpět v menuzpět na:
Příběhy členů sdružení

Jirka Burda
Jaké uznáváme hodnoty? Co nás vedlo ke křesťanské sociální práci pro Žebřík, z.s.? Jak pomoc lidem v nouzi mění zaše životy?

Ing. Jiří Burda

Narozen v roce 1973 v Olomouci. V roce 1996 ukončil inženýrské studium na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze obor Radiotechnika. Od roku 1998 pracuje jako učitel odborných předmětů (elektrotechnika a výpočetní technika) na Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole lektrotechnické v Olomouci. Ve svém volném čase se věnuje práci s mládeží. Člen Církve bratrské v Prostějově.

"Během studia na střední škole jsem si uvědomil potřebu smyslu pro svůj život a od tohoto bodu začalo mé hledání. Hledal jsem v celé řadě oblastí lidské působnosti včetně filozofií a různých náboženství, ale nic nebylo to pravé, až v roce 1992 setkání s živým křesťanstvím.

To, co mne na křesťanství nejvíce oslovilo, bylo působení Boha v lidských životech v historii, ale také v současnosti. Jak lidé, kteří se setkávají se vzkříšeným Ježíšem, zakoušejí odpuštění, milost, naději, pokoj - věci, které jsem sám prožil, když jsem Boha požádal o to, aby On sám narovnal můj život a naplnil ho smyslem. Tento Boží zásah do mého života nasměroval moji životní dráhu více k práci s lidmi a ovlivnil také volbu povolání.

V roce 2005 se splnil můj sen a to, že jsem se mohl účastnit cesty na východ, konkrétně na Ukrajinu. Jednalo se o výjezd, jehož cílem byla pomoc při organizaci křesťanského tábora pro ukrajinské děti. Během několika dnů strávených na Ukrajině jsem si mimo jiné uvědomil cenu kvalitního vzdělání pro člověka.

V roce 2006 vznikla ze strany několika ukrajinských přátel (žijících v ČR) touha po kurzech práce na PC, které jsem vedl v prostorách Církve bratrské v Prostějově asi čtvrt roku.

Od mého prvního výjezdu jsem Ukrajinu navštívil vícekrát. Bůh zvláštním způsobem člověka vede a tak mne také seznámil s krásnou a velice zvláštní ženou Sašou ukrajinského původu. V roce 2007, kdy jsme měli svatbu, se mi tak Ukrajina stala přímo osudnou :-) . Na základě svých zkušeností získaných na Ukrajině, ale především na základě kontaktů s ukrajinskou komunitou v Prostějově jsem přesvědčen o velkém smyslu vzniku našeho a podobných projektů.“

J.B.

MOZAIKA - MULTIKULTURNÍ CENTRUMMultikulturní centrum plné zábavy a zajímavých věcíPestrá nabídka nejrůznějších aktivit pro děti i dospělé.

Švýcarské fondy a Nadace Partnerství       Olomoucký kraj        Norské fondy a Nadace Partnerství

Ministerstvo práce a sociálních věcí           Ministerstvo vnitra                   Město Prostějov                  Apoštolská církev, sbor Prostějov                 Apoštolská církev, sbor Prostějov                 Slovo Života                  Dobrovolnické centrum Olomouc                

Napište nám na: zebrik(zavináč)zebrik-os.cz / Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 px.