Zpět v menuzpět na:
Příběhy členů sdružení

Alena Křížová
Jaké uznáváme hodnoty? Co nás vedlo ke křesťanské sociální práci pro Žebřík, z.s.? Jak pomoc lidem v nouzi mění zaše životy?

Mgr. Alena Křížová, vedoucí Centra podpory cizinců

Narozena v roce 1977 v Městci Králové. V roce 2000 ukončila magisterské studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze v oboru učitelství tělesné výchovy a biologie. Následně pracovala v Klubu Chobotnička v Prostějově jako instruktor plavání kojenců a batolat. Členka Apoštolské církve, kde se po léta věnuje práci s dětmi. Po mateřské dovolené zaměstnána jako misijní pracovník AC a následně i v Centru podpory cizinců, kde nyní rozvíjí projekt Klub pro maminky s dětmi - CpC.

„Již od dětství jsem byla nadšená z lidí různé národnosti, různé barvy pleti...

Nadšená krásou, pestrostí života různých kultur i náboženství. Také jsem měla ráda téměř všechny druhy sportu...

Ve svých 18-ti letech jsem po svém hledání došla k závěru, že jedinou cestou k Bohu je Ježíš Kristus. On je ta cesta, pravda i život. Toužila jsem jít na misii a poslat tu „dobrou zprávu“ dál, ale Bůh měl v té době jiný plán - stala jsem se matkou dvou krásných dětí a mám nejlepšího manžela na světě!

Po letech, kdy jsem uvažovala, kam nastoupím do práce, jsem utrpěla drobný úraz. Na pohotovosti mě velice citlivě ošetřoval doktor - cizinec, z arabské země. Jelikož se mi rána dobře nehojila, musela jsem tohoto doktora navštívit vícekrát. Povídali jsem si a dokonce mě v mé bolesti i rozesmál. V těch chvílích se mi vybavilo Centrum podpory cizinců, v kterém pracovala Jana Rozehnalová ...

Bůh mi poté dal sen a také mi dal velmi intenzivně pocítit Jeho lásku k těmto lidem... Je pro mě velkou radostí, že mohu pracovat v Centru podpory cizinců! (už jsem si myslela, že na tu misii vyrazím na "stará kolena" :-), ale jsem ráda, že dětem i dospělým z různých národů mohu sloužit v plné síle.)

A.K.

MOZAIKA - MULTIKULTURNÍ CENTRUMMultikulturní centrum plné zábavy a zajímavých věcíPestrá nabídka nejrůznějších aktivit pro děti i dospělé.

Švýcarské fondy a Nadace Partnerství       Olomoucký kraj        Norské fondy a Nadace Partnerství

Ministerstvo práce a sociálních věcí           Ministerstvo vnitra                   Město Prostějov                  Apoštolská církev, sbor Prostějov                 Apoštolská církev, sbor Prostějov                 Slovo Života                  Dobrovolnické centrum Olomouc                

Napište nám na: zebrik(zavináč)zebrik-os.cz / Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 px.