Česky Anglicky Rusky Vietnamsky

O MEDU

Med byl v historii užíván jako předchůdce antibiotik pro léčení chorob, protože působí jako antibakteriální a antiseptický činitel. Antibakteriální vlastnosti medu jsou výsledkem nízké aktivity vody v medu způsobující osmózu, efekt peroxidu vodíku a vysoké kyselosti. Med se užíval pro krytí ran, popálenin a vředů, užívání medu redukuje otoky a jizvy; také zamezuje např. bavlněnému obvazu nalepit se na léčené zranění. Med se objevuje již v Kosmově verzi příběhu o praotci Čechovi: „To jest ona, to jest ona země, kterou jsem vám – jak se pamatuji – častokráte sliboval, země nikomu nepoddaná, zvěře a ptactva plná, sladkým medem a mlékem vlhnoucí, a jak sami pozorujete, podnebím k obývání příjemná. Vody jsou všude hojné a nad obyčej rybnaté.“ Český med, který produkují domácí včelaři, patří k nejkvalitnějším výrobkům.

Žebřík, o.s. - Market

Market : prostor pro podporu naší činnosti a pro vaše "sladké" nákupy.

ŽEBŘÍK, Z.S.

Žebřík, o.s., křesťanská sociální práce.

Žebřík, z.s. podporuje osoby ohrožené sociálním vyloučením v začleňování do společnosti a informuje veřejnost o křesťanských hodnotách.


Akční nabídka na Marketu.

PODPOŘTE NÁS

Podpořte nás a přispějte na křesťanskou sociální práci Žebříku, o.s.

Podpořte nás a přispějte na křesťanskou sociální práci Žebříku, z.s. Pomůžete nám tak efektivně pomáhat potřebným kolem nás.

Napište nám na: zebrik(zavináč)zebrik-os.cz / Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 px.